Recap | Results


Licensed to Marietta College           HY-TEK's Meet Manager 1/14/2012 05:41 PM

                     Marietta College Open #1 - 1/14/2012                      

                         Dyson Baudo Recreation Center                         

                                    Results                                    

 

Women 55 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Thompson, Marissa            Washington a            7.50       7.46q  3 

  2 Flomo, Hope                  Roanoke                 7.50       7.53q  1 

  3 Prempeh, Esther              Roanoke                 7.50       7.73q  2 

  4 Keesler, Kim                 Marietta                7.61       7.75q  2 

  5 Cooney, Laurel               Marietta                           7.82q  1 

  6 Mejia, Jessica               Roanoke                 7.70       7.83q  3 

  7 Baisden, Gretchen            Marietta                           7.86q  2 

  8 Moses, Ivana                 Carnegie Mel            7.74       7.90q  1 

  9 Laffin, Emily                Muskingum               7.98       7.94   1 

 10 Murray, Julia                Washington a            8.00       8.04   2 

 11 McClary, Kelsey              Washington a            7.85       8.09   3 

 12 Lee, Laura                   Washington a                       8.10   2 

 13 Leonard, Terrica             Marietta                7.95       8.10   3 

 14 Kaletta, Natalie             Marietta                8.00       8.18   3 

 15 Elliott, Janell              Roanoke                 8.00       8.19   1 

 16 Daniely, Kevisha             Muskingum                          8.27   3 

 17 Reilly, Stephanie            Marietta                7.95       8.28   2 

 18 Bynoe, Marissa               Carnegie Mel            8.10       8.61   2 

 19 Smith, Mary                  Muskingum                          8.82   3 

 20 Romine, Mary Beth            Charleston (                       9.30   1 

 -- Katterhagen, Jillian         Washington a            7.85        SCR   2 

 -- Wyatt, Jana                  Muskingum               7.84        SCR   1 

 

Women 55 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Flomo, Hope                  Roanoke                 7.53       7.50  

  2 Prempeh, Esther              Roanoke                 7.73       7.62  

  3 Keesler, Kim                 Marietta                7.75       7.69  

  4 Baisden, Gretchen            Marietta                7.86       7.83  

  5 Cooney, Laurel               Marietta                7.82       7.85  

  6 Mejia, Jessica               Roanoke                 7.83       7.88  

  7 Moses, Ivana                 Carnegie Mel            7.90       7.93  

 -- Thompson, Marissa            Washington a            7.46        SCR  

 

Women 200 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Asbury, Lauren               Marietta               26.50      27.60   1 

  2 Mangold, Cheyenne            Washington a           26.40      28.44   1 

  3 Keesler, Kim                 Marietta                          28.50   4 

  4 Shaffer, Janelle             Muskingum                         28.54   5 

  5 Laffin, Emily                Muskingum              28.89      28.69   2 

  6 Poinsett, Meghan             Washington a           29.00      29.05   3 

  7 Baisden, Gretchen            Marietta                          29.05   5 

  8 Lee, Laura                   Washington a           27.87      29.29   1 

  9 Catlett, Jenifer             Muskingum              29.34      29.95   3 

 10 Elliott, Janell              Roanoke                28.50      29.99   2 

 11 Daniely, Kevisha             Muskingum              28.76      30.27   2 

 12 Gance, Paige                 Washington a           29.89      30.50   3 

 13 Mays, Jazmine                Muskingum              30.69      30.70   4 

 14 Cunningham, Kaci             Marietta               28.99      30.78   4 

 15 Smith, Mary                  Muskingum                         31.90   5 

 -- Cooney, Laurel               Marietta                            SCR   5 

 -- Dannhauser, Leigh            Washington a           31.24        SCR   4 

 -- Moses, Ivana                 Carnegie Mel           28.03        SCR   2 

 -- Thompson, Marissa            Washington a           26.49        SCR   1 

 -- Prempeh, Esther              Roanoke                27.50        SCR   1 

 -- Risley, Tierney              Washington a           29.11        SCR   3 

 

Women 300 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Muench, Corryn               Marietta               42.50      41.80  

  2 Flomo, Hope                  Roanoke                43.25      43.43  

  3 Mejia, Jessica               Roanoke                44.00      44.81  

  4 Katterhagen, Jillian         Washington a           43.50      45.36  

 -- Johnson, Clairesa            Washington a                        SCR  

 -- Hashemi, Atoosa              Washington a                        SCR  

 -- Murray, Julia                Washington a           44.74        SCR  

 

Women 400 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Mangold, Cheyenne            Washington a           58.10    1:03.80  

  2 Murray, Julia                Washington a         1:04.74    1:07.82  

  3 Johnson, Marquita            Muskingum            1:11.11    1:14.06  

 -- Fisher, Elizabeth            Muskingum            1:10.14        SCR  

 

Women 500 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Graves, Carmen               Roanoke              1:17.00    1:18.16   1 

  2 Fugate, Janey                Washington a         1:17.24    1:21.84   1 

  3 Poinsett, Meghan             Washington a         1:24.24    1:23.42   2 

  4 Staub, Danielle              Marietta             1:22.00    1:25.81   1 

  5 Tillmaand, Lydia             Marietta             1:25.26    1:28.11   2 

  6 Gance, Paige                 Washington a         1:23.00    1:28.62   2 

  7 Duvall, Toni                 Roanoke              1:22.00    1:29.02   1 

  8 Hashemi, Atoosa              Washington a         1:30.00    1:33.75   2 

 -- Muench, Corryn               Marietta             1:18.27        SCR   1 

 

Women 800 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Kiekhaefer, Erin             Carnegie Mel         2:27.00    2:33.83  

  2 Galligan, Kristen            Washington a         2:24.00    2:35.12  

  3 Woodie, Lauren               Washington a         2:38.00    2:35.29  

  4 Menas, Cassy                 Alderson-Bro         2:28.00    2:36.22  

  5 Rivera, Metzli               Washington a         2:34.60    2:48.93  

  6 Halsey, Caren                Marietta             2:55.00    3:35.48  

 -- Kauffman, Amy                Marietta             2:28.15        SCR  

 -- Miksek, Shannin              Roanoke              2:40.00        SCR  

 -- Bayer, Halley                Carnegie Mel         2:29.00        SCR  

 -- Romine, Mary Beth            Charleston (         2:39.00        SCR  

 

Women 1 Mile Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Galligan, Kristen            Washington a         5:18.00    5:25.88  

  2 Teets, Ashley                Alderson-Bro         5:25.00    5:28.27  

  3 Miksek, Shannin              Roanoke              5:47.00    6:14.00  

  4 Sall, Andrea                 Alderson-Bro         5:40.00    6:17.43  

  5 Lieburn, Claire              Muskingum                       6:18.81  

  6 Smith, Christina             Charleston (                    6:43.13  

  7 Roberts, Haley               Washington a                    7:05.20  

  8 Ohtola, Christine            Muskingum            7:02.31    7:49.22  

 -- Bayer, Halley                Carnegie Mel         5:38.00        SCR  

 

Women 3000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Schimmoeller, Leigha         Roanoke             11:28.00   11:48.76  

  2 Dulaney, Bethany             Muskingum                      12:20.94  

  3 Drawl, Christine             Marietta            12:30.00   12:44.82  

  4 Patterson, Janelle           Marietta            13:00.00   13:23.33  

  5 Drennon, Jennifer            Muskingum                      14:03.92  

  6 Rose, Sarah                  Muskingum           13:27.59   14:14.53  

  7 Roberts, Haley               Washington a        14:14.73   14:35.76  

  8 Harstine, Kristin            Muskingum                      15:06.83  

 -- Mcbride, Rebekeh             Alderson-Bro        12:00.00        SCR  

 -- Leonard, Reba                Marietta            10:45.00        SCR  

 -- Vandergrift, Kecia           Alderson-Bro        12:45.00        SCR  

 

Women 5000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Wobb, Emily                  Carnegie Mel        17:40.54   17:44.24  

  2 Amos, Debbie                 Charleston (        18:15.38   18:24.07  

  3 Shulyz, Ashley               Alderson-Bro        21:00.00   20:10.34  

  4 Carpenter, Aly               Alderson-Bro        21:00.00   20:41.23  

  5 Noble, Anna                  Roanoke             22:20.00   22:54.02  

  6 Vandergrift, Kecia           Alderson-Bro                   24:32.52  

 -- Leonard, Reba                Marietta            18:27.22        SCR  

 -- Mcbride, Rebekeh             Alderson-Bro        21:05.00        SCR  

 

Women 55 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Fugate, Janey                Washington a            9.13       9.14q  1 

  2 Thompson, Marissa            Washington a            9.00       9.19q  2 

  3 Witt, Sarah                  Roanoke                 9.20       9.26q  2 

  4 McClary, Kelsey              Washington a            9.10       9.47q  1 

  5 Tolley, Meagan               Roanoke                 9.20       9.57q  2 

  6 Laffin, Emily                Muskingum               9.66       9.73q  2 

  7 Cornett, Brittany            Roanoke                 9.30       9.76q  1 

  8 Poinsett, Meghan             Washington a                       9.85   1 

  9 Catlett, Jenifer             Muskingum               9.67       9.95   2 

 10 Gance, Paige                 Washington a            9.80      10.07   1 

 11 Johnson, Clairesa            Washington a                      10.43   2 

 -- Mays, Jazmine                Muskingum               9.28        SCR   1 

 

Women 55 Meter Hurdles

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Thompson, Marissa            Washington a            9.19       9.12  

  2 Witt, Sarah                  Roanoke                 9.26       9.12  

  3 Tolley, Meagan               Roanoke                 9.57       9.41  

  4 McClary, Kelsey              Washington a            9.47       9.44  

  5 Cornett, Brittany            Roanoke                 9.76       9.66  

  6 Laffin, Emily                Muskingum               9.73       9.78  

  7 Fugate, Janey                Washington a            9.14       9.81  

 

Women 4x200 Meter Relay

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Muskingum  'B'                                    2:00.00    1:57.57  

     1) Laffin, Emily                   2) Mays, Jazmine                  

     3) Shaffer, Janelle                4) Smith, Mary                    

  2 Muskingum  'A'                                    1:59.91    1:58.91  

     1) Catlett, Jenifer                2) Daniely, Kevisha               

     3) Wise, Rebecca                   4) Johnson, Marquita              

  3 Washington and Lee  'A'                           1:58.00    1:58.98  

     1) Murray, Julia                   2) Woodie, Lauren                 

     3) Gance, Paige                    4) Dannhauser, Leigh              

 

Women 4x400 Meter Relay

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Washington and Lee  'A'                           4:09.50    4:17.01   1 

     1) Fugate, Janey                   2) Katterhagen, Jillian           

     3) McClary, Kelsey                 4) Woodie, Lauren                 

  2 Marietta  'A'                                     4:15.00    4:18.20   1 

     1) Asbury, Lauren                  2) Muench, Corryn                 

     3) Kauffman, Amy                   4) Staub, Danielle                

  3 Washington and Jefferson  'A'                     4:10.00    4:31.23   1 

     1) Poinsett, Meghan                2) Galligan, Kristen              

     3) Risley, Tierney                 4) Mangold, Cheyenne              

  4 Muskingum  'A'                                    4:30.00    4:46.16   2 

     1) Daniely, Kevisha                2) Wise, Rebecca                  

     3) Laffin, Emily                   4) Shaffer, Janelle               

  5 Alderson-Broaddus  'A'                            4:25.00    4:50.09   2 

     1) Menas, Cassy                    2) Shulyz, Ashley                 

     3) Sall, Andrea                    4) Teets, Ashley                  

 -- Marietta  'B'                                     4:40.00        SCR   2 

     1) Kaletta, Natalie                2) Tillmaand, Lydia               

     3) Reilly, Stephanie               4) Leonard, Terrica               

 -- Roanoke  'A'                                      4:10.00        SCR   1 

     1) Flomo, Hope                     2) Duvall, Toni                   

     3) Mejia, Jessica                  4) Graves, Carmen                 

 -- Roanoke  'B'                                      4:20.20        SCR   2 

     1) Cornett, Brittany               2) Witt, Sarah                    

     3) Prempeh, Esther                 4) Elliott, Janell                

 

Women Distance Medley

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

 -- Muskingum  'A'                                   15:33.75        SCR  

     1) Dulaney, Bethany                2) Ohtola, Christine              

     3) Drennon, Jennifer               4) Lieburn, Claire                

 

Women High Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Giersch, Gabrielle           Roanoke                1.50m      1.52m  

  2 Dannhauser, Leigh            Washington a           1.50m      1.47m  

  3 Oberg, Erin                  Washington a           1.50m     J1.47m  

  3 Kamp, Mary                   Washington a           1.50m     J1.47m  

  5 McGarry, Ashby               Roanoke                1.50m      1.42m  

 -- Matheny, Kayla               Muskingum              1.38m         NH  

 

Women Pole Vault

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Wyatt, Jana                  Muskingum              3.35m      3.25m  

     2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.15 3.25 3.35 

        P    P    P    P  XXO    O   XO   XO  XXX 

  2 Katterhagen, Jillian         Washington a           3.15m      3.15m  

     2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.15 3.25 

        P    P    P   XO    O    O    O  XXX 

  2 Kidd, Brittany               Marietta                          3.15m  

     2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.15 3.25 

        P    P    P   XO    O    O    O  XXX 

  4 Hagan, Alexandra             Washington a           2.45m      2.44m  

     2.29 2.44 2.59 

       XO    O  XXX 

  5 DeBonis, Danielle            Washington a                     J2.44m  

     2.29 2.44 2.59 

       XO  XXO  XXX 

 -- Cunningham, Kaci             Marietta               2.43m         NH  

     2.29 2.44 

        P  XXX 

 -- Lee, Laura                   Washington a           2.34m         NH  

     2.29 

      XXX 

 -- Dannhauser, Leigh            Washington a           2.25m         NH  

     2.29 

      XXX 

 

Women Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Graves, Carmen               Roanoke                4.88m      5.06mq 

      4.91m  5.06m  FOUL         

  2 Moses, Ivana                 Carnegie Mel           5.15m      4.87mq 

      FOUL  4.87m  4.86m           

  3 Wise, Rebecca                Muskingum              4.69m      4.84mq 

      3.35m  4.84m  4.43m         

  4 Cooney, Laurel               Marietta               4.76m      4.70mq 

      4.68m  4.70m  FOUL         

  5 Tolley, Meagan               Roanoke                4.88m      4.66mq 

      4.63m  4.66m  4.65m         

  6 Cornett, Brittany            Roanoke                4.88m      4.36mq 

      4.36m  4.12m  FOUL         

  7 Bynoe, Marissa               Carnegie Mel           4.47m      4.29mq 

      4.29m  FOUL  3.90m         

  8 Carson, Elizabeth            Muskingum                         4.21mq 

      FOUL  3.99m  4.21m         

  9 Matheny, Kayla               Muskingum              4.55m      4.08mq 

      FOUL  3.75m  4.08m         

 10 McGarry, Ashby               Roanoke                4.70m      3.60m  

      3.60m  FOUL  FOUL         

 11 Romine, Mary Beth            Charleston (                      3.50m  

      FOUL  3.40m  3.50m         

 -- Shaffer, Janelle             Muskingum                          FOUL  

      FOUL  FOUL  FOUL            

 

Women Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Graves, Carmen               Roanoke                5.06m      5.06m  

      4.84m  FOUL  4.77m           

  2 Moses, Ivana                 Carnegie Mel           4.87m      4.87m  

      FOUL  FOUL  FOUL         

  3 Wise, Rebecca                Muskingum              4.84m      4.84m  

      4.57m  4.69m  4.77m         

  4 Tolley, Meagan               Roanoke                4.66m      4.71m  

      4.43m  4.49m  4.71m         

  5 Cooney, Laurel               Marietta               4.70m      4.70m  

  6 Cornett, Brittany            Roanoke                4.36m      4.37m  

      FOUL  4.20m  4.37m         

  7 Bynoe, Marissa               Carnegie Mel           4.29m      4.31m  

      4.08m  4.31m  4.01m         

  8 Carson, Elizabeth            Muskingum              4.21m      4.21m  

      3.80m  4.06m  3.80m         

  9 Matheny, Kayla               Muskingum              4.08m      4.13m  

      4.13m  FOUL  3.90m         

 

Women Triple Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Tolley, Meagan               Roanoke               10.50m     10.64m  

      FOUL  FOUL  10.58m  10.64m  FOUL  10.61m

  2 Cornett, Brittany            Roanoke               10.50m     10.47m  

      FOUL  FOUL  FOUL  10.36m  10.47m  10.10m

  3 Oberg, Erin                  Washington a          10.05m      9.84m  

      9.70m  9.84m  FOUL  FOUL  FOUL  9.55m

  4 Matheny, Kayla               Muskingum              9.68m      8.94m  

      FOUL  8.53m  8.78m  8.94m  8.80m  8.84m

 

Women Shot Put

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Ford, Tanisha                Muskingum             11.03m     11.53m  

      10.56m  10.96m  11.53m  10.55m  FOUL  11.05m

  2 Reynolds, Britney            Muskingum             10.98m     11.12m  

      10.93m  11.09m  10.91m  11.10m  10.36m  11.12m

  3 Turley, Megan                Charleston (          10.00m     10.91m  

      10.91m  FOUL  10.29m  FOUL  9.30m  9.91m

  4 Sidwell, Katie               Muskingum             10.77m     10.39m  

      9.97m  FOUL  FOUL  10.09m  10.39m  9.98m

  5 Blackburn, Brianna           Muskingum             10.62m     10.27m  

      9.87m  FOUL  10.07m  9.87m  7.85m  10.27m

  6 Straub, Harley               Washington a          10.97m     10.16m  

      FOUL  FOUL  10.16m  FOUL  FOUL  FOUL

  7 Lewis, Kathryn               Muskingum             10.12m     10.06m  

      10.06m  9.37m  9.45m  9.42m  9.62m  9.41m

  8 Britton, Lauren              Muskingum              9.68m     10.05m  

      9.04m  9.49m  10.05m  9.24m  FOUL  9.89m

  9 Oleson, Samantha             Carnegie Mel           9.00m      9.71m  

      9.59m  9.71m  9.19m         

 10 Clowser, Samantha            Roanoke                9.75m      9.64m  

      9.64m  8.86m  9.14m         

 11 Maxey, Taylor                Washington a          10.66m      9.59m  

      9.59m  9.50m  9.46m         

 12 McCrowey, Alisha             Roanoke               10.20m      9.51m  

      8.20m  FOUL  9.51m         

 13 Cline, Aimee                 Marietta              11.11m      9.48m  

      9.17m  9.48m  FOUL           

 14 Virag, Monika                Washington a           9.78m      9.29m  

      8.95m  8.68m  9.29m           

 15 Kim, Jane                    Carnegie Mel          10.00m      9.14m  

      7.84m  7.47m  9.14m         

 16 Weiler, Ashley               Washington a                      7.55m  

      7.55m  7.25m  6.77m         

 17 Heskett, Morgan              Carnegie Mel           7.24m      7.20m  

      6.87m  7.20m  6.94m         

 18 DeAngelis, Stephanie         Marietta               6.27m      6.68m  

      6.68m  6.40m  6.25m         

 19 Romine, Mary Beth            Charleston (                      5.46m  

      5.46m  5.45m  FOUL         

 -- Iannone, Carissa             Carnegie Mel           8.23m        SCR  

 -- Taylor, Ebony                Muskingum                           SCR  

 

Women Weight Throw

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Ford, Tanisha                Muskingum             13.84m     14.37m  

      14.06m  14.37m  12.61m  13.05m  13.02m  13.69m

  2 Maxey, Taylor                Washington a          13.00m     12.69m  

      FOUL  12.69m  11.79m  FOUL  11.64m  FOUL

  3 Reynolds, Britney            Muskingum             11.53m     12.56m  

      11.76m  12.56m  FOUL  11.76m  FOUL  11.88m

  4 Clowser, Samantha            Roanoke               12.00m     12.50m  

      12.46m  12.50m  12.31m  12.13m  12.09m  12.04m

  5 Cline, Aimee                 Marietta              12.47m     12.41m  

      11.56m  12.32m  11.28m  12.41m  11.44m  10.37m

  6 Blackburn, Brianna           Muskingum             11.64m     12.11m  

      11.46m  10.80m  12.11m  11.50m  10.54m  FOUL

  7 Sutphin, Laura               Muskingum             10.98m     11.60m  

      10.55m  11.60m  11.33m  11.12m  10.42m  10.25m

  8 McCrowey, Alisha             Roanoke               12.20m     11.24m  

      11.21m  10.19m  10.91m  11.24m  10.99m  10.09m

  9 Dorland, Crystal             Muskingum             10.46m     10.23m  

      10.23m  9.43m  8.52m           

 10 Turley, Megan                Charleston (          11.00m     10.09m  

      10.09m  FOUL  FOUL         

 11 Lewis, Kathryn               Muskingum             10.38m      9.75m  

      9.37m  9.75m  8.71m         

 12 Britton, Lauren              Muskingum              8.78m      9.36m  

      8.98m  FOUL  9.36m         

 13 Kim, Jane                    Carnegie Mel          10.00m      9.21m  

      8.45m  9.21m  FOUL         

 14 Heskett, Morgan              Carnegie Mel           8.29m      8.30m  

      8.30m  8.14m  7.62m         

 15 Oleson, Samantha             Carnegie Mel           9.00m      8.28m  

      6.09m  7.32m  8.28m         

 16 DeAngelis, Stephanie         Marietta               7.42m      7.52m  

      7.48m  7.37m  7.52m         

 -- Iannone, Carissa             Carnegie Mel           9.30m       FOUL  

      FOUL  FOUL  FOUL         

 

Men 55 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Hellwig, Lucas               Marietta                6.57       6.63q  1 

  2 Jeong, Aaron                 Washington a            6.60       6.65q  4 

  3 Leonard, Adam                Unattached              6.70       6.70q  4 

  4 Dixon, Charles               Marietta                6.67       6.72q  2 

  5 Perkins, Aaron               Muskingum               6.72       6.80q  1 

  6 Linton, Colton               Roanoke                 6.65       6.82q  3 

  7 Jones, Jared                 Washington a            7.20       6.83q  2 

  8 Titus, Noel                  Carnegie Mel            6.81       6.84q  3 

  9 McCulloch, William           Marietta                6.69       6.89   2 

 10 Glasgow, Cole                Washington a            6.69       6.95   3 

 11 Hoskins, Jason               Marietta                           6.96   4 

 12 Hunt, Trevor                 Roanoke                 6.88       6.97   2 

 13 Cook, Griffin                Washington a            6.90       6.98   3 

 14 Candito, Jonnie              Marietta                7.09       7.00   4 

 15 Colliau, Steven              Washington a            6.80       7.02   4 

 16 Lu, Joel                     Carnegie Mel            6.95       7.04   4 

 17 Gilbert, Josh                Muskingum               7.06       7.10   1 

 18 Cochran, Jared               Muskingum               7.17       7.12   3 

 19 Greisel, Kevin               Carnegie Mel            6.90       7.17   2 

 20 Vogt, James                  Marietta                           7.19   3 

 21 VanSayke, Patrick            Washington a            7.30       7.30   2 

 22 Chang, Rodrigo               Alderson-Bro            7.50       7.48   3 

 -- Bah, Ibrahim                 Marietta                            SCR   2 

 -- Martin, Josh                 Marietta                6.75        SCR   1 

 -- Engeler, Greg                Muskingum                           SCR   1 

 -- Lopez-Jordan, Ryan           Marietta                6.99        SCR   1 

 

Men 55 Meter Dash

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Hellwig, Lucas               Marietta                6.63       6.59  

  2 Jeong, Aaron                 Washington a            6.65       6.62  

  3 Leonard, Adam                Unattached              6.70       6.74  

  4 Dixon, Charles               Marietta                6.72       6.76  

  5 Perkins, Aaron               Muskingum               6.80       6.78  

  6 Linton, Colton               Roanoke                 6.82       6.80  

  7 Jones, Jared                 Washington a            6.83       6.88  

  8 Titus, Noel                  Carnegie Mel            6.84       6.88  

 

Men 200 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Tallman, Alexander           Washington a           23.02      22.84   2 

  2 Perkins, Aaron               Muskingum              22.14      23.51   1 

  3 Dixon, Charles               Marietta               22.50      23.57   1 

  4 Colliau, Steven              Washington a           23.55      24.01   3 

  5 Jones, Jared                 Washington a           23.39      24.08   2 

  6 Titus, Noel                  Carnegie Mel           22.50      24.18   1 

  7 Hockman, Taylor              Washington a           23.01      24.24   1 

  8 Taylor, Alvin                Muskingum              23.30      24.28   2 

  9 Ickes, Jeff                  Muskingum              23.74      24.33   3 

 10 Anderson, Nathan             Muskingum              24.60      24.51   4 

 11 Jeong, Aaron                 Washington a           23.25      24.62   2 

 12 Lu, Joel                     Carnegie Mel           23.90      24.63   3 

 13 Gilbert, Josh                Muskingum                         24.78   4 

 14 Hunt, Trevor                 Roanoke                24.15      24.82   3 

 15 Glasgow, Cole                Washington a           23.35      24.89   2 

 16 Cochran, Jared               Muskingum              25.02      24.93   5 

 17 Candito, Jonnie              Marietta                          25.52   5 

 18 Greisel, Kevin               Carnegie Mel           23.50      25.69   3 

 19 Frazier, Brian               Roanoke                24.95      25.76   5 

 20 Holliday, Chris              Carnegie Mel           23.00      25.90   1 

 21 Engeler, Greg                Muskingum                         32.12   1 

 -- Lopez-Jordan, Ryan           Marietta               24.25        SCR   4 

 -- Curtis, Edward               Roanoke                24.25        SCR   4 

 -- Harris, Kellen               Marietta                            SCR   5 

 -- Grove, Greg                  Muskingum              24.27        SCR     

 

Men 300 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Linton, Colton               Roanoke                37.99      37.46   1 

  2 Miller, Nicholas             Marietta                          38.78   2 

  3 Cunningham, Tucker           Roanoke                38.10      38.89   1 

  4 Board, Chase                 Roanoke                38.95      39.47   1 

  5 Cook, Griffin                Washington a           39.00      39.93   1 

  6 Hatcher, Trey                Washington a                      40.36   2 

  7 Stier, Arthur                Washington a           39.20      41.09   2 

  8 Palmer, Brian                Washington a                      43.70   2 

 -- Bledsoe, Caleb               Roanoke                37.90        SCR   1 

 

Men 400 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Tallman, Alexander           Washington a           50.02      50.05   1 

  2 Myers, Dillon                Washington a           50.60      51.41   1 

  3 Keers, Mac                   Washington a           52.20      52.39   1 

  4 Grant, Tyler                 Washington a           52.00      52.43   1 

  5 Taylor, Alvin                Muskingum              49.59      52.45   1 

  6 Perkins, Aaron               Muskingum              54.00      52.47   2 

  7 Howard, Parker               Washington a           52.50      53.20   2 

  8 Anderson, Nathan             Muskingum                         54.34   3 

  9 Baltzell, Tyler              Marietta               52.50      54.75   2 

 10 Sanders, Simon               Marietta               52.25      55.05   2 

 11 Ching, Daniel                Carnegie Mel           51.00      55.79   1 

 12 Cross, Robert                Carnegie Mel           54.00      56.52   3 

 13 Hathaway, Rickie             Alderson-Bro           57.00      56.82   3 

 14 Harmon, Josh                 Ovutrack             1:00.00      58.65   3 

 -- Holliday, Chris              Carnegie Mel           53.31        SCR   2 

 -- Marcus, Teraun               Alderson-Bro           53.17        SCR     

 -- Frazier, Brian               Roanoke                55.00        SCR     

 

Men 500 Meter Dash

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Bledsoe, Caleb               Roanoke              1:08.00    1:09.48   1 

  2 Connery, Kyle                Marietta             1:08.20    1:09.60   1 

  3 Board, Chase                 Roanoke              1:11.00    1:11.49   1 

  4 Toomey, Adam                 Washington a         1:14.00    1:12.59   2 

  5 French, Gregory              Washington a         1:10.00    1:13.39   1 

  6 Stier, Arthur                Washington a         1:10.50    1:13.81   1 

  7 Byers, Corey                 Muskingum            1:13.68    1:14.32   2 

  8 Walker, Benjamin             Carnegie Mel         1:09.00    1:14.43   1 

  9 Alberts, Robert              Muskingum                       1:14.89   2 

 10 Burris, Doug                 Muskingum                       1:15.43   2 

 11 Palmer, Brian                Washington a         1:14.00    1:18.87   2 

 -- Brunton, Joe                 Unattached           1:15.00        SCR   2 

 -- Nealy, Ben                   Carnegie Mel         1:08.97        SCR     

 -- Hord, Earl                   Washington a         1:12.00        SCR     

 

Men 800 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Vandenberg, Thomas           Carnegie Mel         2:00.00    1:59.52  

  2 Strahler, Cody               Marietta             1:59.00    2:00.03  

  3 Standish, Mike               Carnegie Mel         1:59.00    2:01.47  

  4 Thomas, Kane                 Washington a         1:58.00    2:01.94  

  5 Mundey, John                 Alderson-Bro         1:59.00    2:06.79  

  6 Cordell, Tyler               Marietta             2:00.76    2:07.40  

  7 Abel, TJ                     Unattached           1:57.00    2:11.82  

  8 Anderson, James              Alderson-Bro         2:08.00    2:18.77  

  9 Toomey, Adam                 Washington a         2:08.00    2:20.46  

 -- Harmon, Josh                 Ovutrack             2:05.00        DNF  

 -- Makepeace, Joshua            Washington a         2:04.00        SCR  

 -- Hord, Earl                   Washington a         2:06.00        SCR  

 

Men 1000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Fries, Tim                   Muskingum                       2:51.91  

  2 Peck, Nathan                 Muskingum                       3:10.14  

  3 Brunton, Joe                 Unattached           2:45.00    3:24.74  

 -- Murphy, Ben                  Ovutrack                            SCR  

 -- Finnegan, Phillip            Muskingum                           SCR  

 

Men 1 Mile Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Thomas, Kane                 Washington a         4:36.00    4:27.76  

  2 Bernstein, Andrew            Roanoke              4:31.50    4:32.93  

  3 Freeman, Gage                Marietta             4:40.00    4:48.46  

  4 Smith, Alex                  Washington a         4:40.00    4:54.35  

  5 Ferguson, Josh               Alderson-Bro         4:45.00    4:56.12  

  6 Rawlings, Mike               Roanoke              4:42.60    4:56.28  

  7 Meadows, Cody                Roanoke              4:49.70    4:58.54  

  8 Perkey, Bryn                 Marietta             4:45.00    5:08.31  

  9 Young, Corey                 Washington a         4:47.00    5:08.86  

 10 Marcotte, Thomas             Washington a         4:40.00    5:10.44  

 11 Richardson, Nick             Washington a         4:50.00    5:19.19  

 12 Graf, Ronald                 Washington a         5:10.00    5:24.00  

 13 Goudy, Jeremiah              Alderson-Bro         4:50.00    5:39.68  

 14 Rokakis, Alexei              Muskingum                       5:39.87  

 -- Murphy, Ben                  Ovutrack                            SCR  

 -- Warneford-Thomson, Rober     Washington a         4:45.00        SCR  

 

Men 3000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Morhard, Rob                 Carnegie Mel         8:50.00    9:04.70  

  2 Andrews, Kyle                Carnegie Mel         9:05.00    9:11.57  

  3 Smith, Tyler                 Muskingum            9:19.00    9:19.45  

  4 Tussey, Thomas               Muskingum            9:25.00    9:24.58  

  5 Kopchick, Benjamin           Washington a         9:24.43    9:31.66  

  6 Dodd, Ryan                   Muskingum            9:23.18    9:34.27  

  7 Martin, Nova                 Muskingum           10:13.38    9:47.97  

  8 Derov, John                  Muskingum            9:58.18    9:48.49  

  9 Sugden, Scott                Washington a        10:30.00   10:11.95  

 10 Ruane, Brian                 Roanoke              9:32.40   10:13.25  

 11 Murphy, Ben                  Ovutrack                       10:19.77  

 12 Eckels, Logan                Marietta             9:40.00   10:20.29  

 13 Wilkins, Broc                Muskingum           10:00.00   10:32.14  

 14 Young, Corey                 Washington a        10:05.00   10:36.15  

 15 Wojtysiak, Josh              Roanoke              9:47.00   10:37.46  

 -- Smith, Alex                  Washington a        10:15.00        DNF  

 -- Muller, Caleb                Marietta             8:50.00        SCR  

 -- Barnette, Sam                Marietta            10:30.00        SCR  

 -- Hoover, Sean                 Marietta             9:20.00        SCR  

 -- Smith, Tim                   Roanoke              8:46.00        SCR  

 -- Grubb, Austin                Roanoke              9:22.00        SCR  

 -- Kallas, Nick                 Muskingum                           SCR  

 -- Marcotte, Thomas             Washington a         9:50.00        SCR  

 

Men 5000 Meter Run

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Muller, Caleb                Marietta            15:15.00   15:25.81  

  2 Smith, Tim                   Roanoke             15:15.00   15:54.63  

  3 Cantini, Adam                Carnegie Mel        16:05.00   16:21.99  

  4 Kopchick, Benjamin           Washington a        15:54.63   16:34.46  

  5 Grubb, Austin                Roanoke                        16:37.31  

  6 Murphy, Ben                  Ovutrack                       16:42.87  

  7 Roach, Lenny                 Alderson-Bro        16:37.15   16:42.88  

  8 Kohlhaas, Patrick            Roanoke             17:05.00   17:22.44  

  9 DeRosa, Chris                Alderson-Bro        17:45.00   17:35.61  

 10 Zimmerman, Dan               Roanoke             17:07.00   17:44.04  

 11 Monroe, Chris                Marietta            16:45.00   17:55.57  

 12 Hunter, Chris                Unattached          17:30.00   18:11.50  

 13 Graf, Ronald                 Washington a        18:20.00   18:49.94  

 14 Douglas, Zach                Alderson-Bro        18:15.00   18:53.67  

 -- Wojtysiak, Adam              Roanoke             16:18.00        SCR  

 -- O'Hara, Brendan              Carnegie Mel        16:06.00        SCR  

 

Men 55 Meter Hurdles

============================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

  1 Cunningham, Tucker           Roanoke                 8.15       8.14q  2 

  2 Ching, Daniel                Carnegie Mel            7.87       8.23q  1 

  3 French, Gregory              Washington a            8.12       8.39q  2 

  4 Curtis, Edward               Roanoke                 8.15       8.39q  1 

  5 Myers, Dillon                Washington a            8.57       8.49q  1 

  6 Howard, Parker               Washington a            9.05       8.95q  2 

  7 Cross, Robert                Carnegie Mel            8.89       9.05q  2 

  8 Hathaway, Rickie             Alderson-Bro           10.00       9.18   1 

 

Men 55 Meter Hurdles

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Cunningham, Tucker           Roanoke                 8.14       8.07  

  2 Ching, Daniel                Carnegie Mel            8.23       8.16  

  3 Curtis, Edward               Roanoke                 8.39       8.28  

  4 Myers, Dillon                Washington a            8.49       8.46  

  5 French, Gregory              Washington a            8.39       8.47  

  6 Cross, Robert                Carnegie Mel            9.05       8.88  

  7 Howard, Parker               Washington a            8.95       9.15  

 

Men 4x200 Meter Relay

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Muskingum  'A'                                    1:36.00    1:34.93  

     1) Taylor, Alvin                   2) Ickes, Jeff                    

     3) Perkins, Aaron                  4) Gilbert, Josh                  

 -- Washington and Jefferson  'A'                     1:37.00        DNF  

     1) Hockman, Taylor                 2) French, Gregory                

     3) Jones, Jared                    4) VanSayke, Patrick              

 -- Marietta  'A'                                     1:36.00        SCR  

     1) Harris, Kellen                  2) Martin, Josh                   

     3) Reilly, Logan                   4) Shinaberry, James              

 -- Alderson-Broaddus  'A'                            1:38.00        SCR  

     1) Chang, Rodrigo                  2) Marcus, Teraun                 

     3) Ogedegbe, Paul                  4) Snider, Dustin                 

 

Men 4x400 Meter Relay

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Washington and Lee  'A'                           3:28.00    3:31.12   1 

     1) Colliau, Steven                 2) Myers, Dillon                  

     3) Grant, Tyler                    4) Tallman, Alexander             

  2 Roanoke  'A'                                      3:30.00    3:34.62   1 

     1) Bledsoe, Caleb                  2) Cunningham, Tucker             

     3) Board, Chase                    4) Linton, Colton                 

  3 Marietta  'A'                                     3:25.00    3:34.93   1 

     1) Connery, Kyle                   2) Strahler, Cody                 

     3) Householder, Ryan               4) Dixon, Charles                 

  4 Carnegie Mellon  'A'                              3:29.00    3:38.19   1 

     1) Nealy, Ben                      2) Vandenberg, Thomas             

     3) Walker, Benjamin                4) Standish, Mike                 

  5 Washington and Lee  'B'                           3:34.00    3:39.38   1 

     1) Keers, Mac                      2) Howard, Parker                 

     3) Smith, Alex                     4) Thomas, Kane                   

  6 Muskingum  'A'                                    3:40.00    3:49.07   2 

     1) Alberts, Robert                 2) Kallas, Nick                   

     3) Fries, Tim                      4) Martin, Nova                   

  7 Alderson-Broaddus  'A'                                       3:49.31   2 

  8 Washington and Lee  'C'                           3:40.00    3:54.51   2 

  9 Roanoke  'B'                                      3:45.00    3:56.67   2 

     1) Curtis, Edward                  2) Hunt, Trevor                   

     3) Rawlings, Mike                  4) Frazier, Brian                 

 -- Marietta  'B'                                     3:32.00        SCR   2 

     1) Baltzell, Tyler                 2) Sanders, Simon                 

     3) Cordell, Tyler                  4) Miller, Nicholas               

 

Men Distance Medley

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Ovutrack  'A'                                               12:25.33  

     1) Cornell, Mickey                 2) Shultz, Jermey                 

     3) Paulding, Ricky                 4) Harmon, Josh                   

  2 Muskingum  'A'                                   11:45.80   12:27.78  

     1) Alberts, Robert                 2) Finnegan, Phillip              

     3) Burris, Doug                    4) Fries, Tim                     

 

Men High Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 McDermott, Michael           Carnegie Mel           1.80m      1.87m  

  2 Curtis, Edward               Roanoke                1.85m      1.82m  

  3 Addy, Chase                  Muskingum                         1.72m  

  4 Kissell, Ryan                Carnegie Mel           1.80m     J1.72m  

  5 Baker, Brandon               Muskingum              1.77m      1.67m  

  6 Fox, Greg                    Muskingum                        J1.67m  

 -- McGrath, Liam                Carnegie Mel           1.75m         NH  

 -- Harmon, Josh                 Ovutrack               1.72m        SCR  

 -- Grove, Greg                  Muskingum                           SCR  

 -- Myers, Dillon                Washington a           1.83m        SCR  

 -- Abel, TJ                     Unattached                          SCR  

 

Men Pole Vault

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Addy, Chase                  Muskingum              4.90m      4.44m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.08 4.20 4.32 4.44 4.57 

        P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O    O  XXX 

  2 Monnig, Jon                  Marietta               3.97m      4.20m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.08 4.20 4.32 

        P    P    P    P    P    P   XO    P   XO  XXX 

  3 Reilly, Logan                Marietta               3.81m      3.95m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.08 

        P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 

  3 Cardenas Rivero, Dan         Carnegie Mel           4.00m      3.95m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.08 

        P    P    P    P   XO    O    O  XXX 

  5 Shinaberry, James            Marietta               3.51m      3.80m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 

        P    O    O    O    O   XO  XXX 

  5 Ortenzi, Dylan               Muskingum              3.98m      3.80m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 

        P    P    P    P    O  XXO  XXX 

  7 Fishman, David               Washington a           3.70m      3.65m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 

        P    P    P    P  XXO  XXX 

  8 Hoskins, Jason               Marietta               3.60m      3.50m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 

       XO    O    O   XO  XXX 

  9 Holliday, Chris              Carnegie Mel           3.70m      3.35m  

     3.05 3.20 3.35 3.50 

        P    P    O  XXX 

 10 Doyle, Thomas                Carnegie Mel           3.70m      3.05m  

     3.05 3.20 

        O  XXX 

 

Men Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed    Prelims 

=========================================================================

Preliminaries

  1 Hockman, Taylor              Washington a           7.07m      6.64mq 

      6.31m  6.64m  6.50m           

  2 Ickes, Jeff                  Muskingum              6.76m      6.47mq 

      6.14m  6.28m  6.47m         

  3 Hoskins, Jason               Marietta               6.69m      6.27mq 

      6.16m  6.27m  6.18m         

  4 Kissell, Ryan                Carnegie Mel           6.75m      6.22mq 

      6.05m  6.22m  6.18m         

  5 Gilbert, Josh                Muskingum              6.06m      6.05mq 

      6.05m  4.31m  5.28m         

  6 Vogt, James                  Marietta               6.35m      6.01mq 

      5.88m  5.82m  6.01m         

  7 VanSayke, Patrick            Washington a                      5.52mq 

      FOUL  5.15m  5.52m         

  8 Glasgow, Cole                Washington a           6.15m      5.30mq 

      5.07m  5.26m  5.30m         

  9 Fox, Greg                    Muskingum                         5.27mq 

      5.07m  5.27m  FOUL         

 

Men Long Jump

=========================================================================

    Name                    Year School               Prelims     Finals 

=========================================================================

Finals

  1 Hockman, Taylor              Washington a           6.64m      6.64m  

      6.49m  6.27m  6.45m           

  2 Ickes, Jeff                  Muskingum              6.47m      6.47m  

      6.27m  6.20m  6.30m           

  3 Hoskins, Jason               Marietta               6.27m      6.27m  

      FOUL  FOUL  6.24m         

  4 Kissell, Ryan                Carnegie Mel           6.22m      6.22m  

      5.93m  6.09m  FOUL         

  5 Gilbert, Josh                Muskingum              6.05m      6.05m  

      FOUL  FOUL  FOUL         

  6 Vogt, James                  Marietta               6.01m      6.01m  

      4.73m  5.54m  5.93m         

  7 VanSayke, Patrick            Washington a           5.52m      5.73m  

      5.43m  FOUL  5.73m         

  8 Glasgow, Cole                Washington a           5.30m      5.30m  

      FOUL  FOUL  FOUL         

  9 Fox, Greg                    Muskingum              5.27m      5.27m  

      FOUL  FOUL  4.65m         

 

Men Triple Jump

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Brown, Tyrease               Unattached            12.70m     12.92m  

      12.50m  12.41m  12.85m  12.92m  FOUL  12.50m

  2 Hockman, Taylor              Washington a          13.71m     12.54m  

      PASS  11.79m  12.14m  FOUL  FOUL  12.54m

  3 Vogt, James                  Marietta              12.50m     11.90m  

      11.72m  FOUL  FOUL  11.67m  FOUL  11.90m

  4 French, Gregory              Washington a          13.03m     11.75m  

      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  11.75m

  5 Baker, Brandon               Muskingum             11.97m     11.60m  

      11.60m  FOUL  11.38m  FOUL  11.40m  11.37m

  6 VanSayke, Patrick            Washington a                     11.26m  

      FOUL  FOUL  FOUL  11.23m  11.26m  FOUL

 

Men Shot Put

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Blankenship, John            Unattached            18.04m     14.80m  

      FOUL  FOUL  14.80m  FOUL  FOUL  FOUL

  2 Erra-Hernandez, Zachary      Carnegie Mel          15.13m     13.89m  

      FOUL  13.13m  FOUL  FOUL  FOUL  13.89m

  3 Pilato, Gino                 Carnegie Mel          13.00m     13.73m  

      12.93m  FOUL  13.39m  13.26m  13.36m  13.73m

  4 Stooksbury, Steven           Muskingum             14.25m     13.45m  

      12.60m  13.45m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL

  5 Hayes, Gaston                Marietta              13.30m     13.02m  

      13.02m  12.25m  12.68m  FOUL  12.56m  FOUL

  6 Mills, Nicco                 Unattached            13.20m     12.86m  

      12.13m  12.86m  12.21m  12.44m  11.80m  12.30m

  7 Hannon, Shawn                Muskingum             13.58m     12.84m  

      FOUL  12.84m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL

  8 Donathan, Gavin              Washington a          11.67m     12.71m  

      11.67m  12.64m  12.61m  12.09m  12.71m  FOUL

  9 Robinson, Patrick            Carnegie Mel          12.45m     12.56m  

      12.32m  12.56m  FOUL         

 10 Cheek, Nathan                Carnegie Mel          14.10m     12.44m  

      FOUL  12.32m  12.44m         

 11 Crawford, Travis             Muskingum             12.09m     11.61m  

      FOUL  FOUL  11.61m         

 12 Sitter, Matt                 Muskingum                        11.50m  

      10.35m  10.35m  11.50m         

 13 Hildreth, Michael            Washington a          11.44m     11.44m  

      11.29m  10.99m  11.44m         

 14 Snyder, Rob                  Muskingum                        10.53m  

      9.54m  10.03m  10.53m         

 15 Deal, Chris                  Muskingum             11.88m     10.45m  

      10.03m  10.23m  10.45m         

 16 Ferguson, Brandon            Marietta              10.13m     10.40m  

      9.88m  10.40m  10.02m         

 17 Piper, Brendan               Muskingum             11.21m     10.17m  

      10.17m  FOUL  FOUL         

 18 Agrippino, Michael           Washington a          10.00m     10.15m  

      10.15m  9.96m  9.59m         

 19 Work, Josh                   Marietta              10.47m      9.78m  

      9.70m  9.56m  9.78m         

 20 West, Winston                Marietta              10.05m      9.68m  

      9.58m  FOUL  9.68m         

 21 McAtee, Mike                 Alderson-Bro           9.50m      7.71m  

      FOUL  7.71m  FOUL         

 -- Yost, Jordan                 Washington a                        SCR  

 -- Harrison, Steve              Unattached            10.00m        SCR  

 

Men Weight Throw

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Hayes, Gaston                Marietta              15.59m     16.38m  

      14.70m  16.02m  FOUL  16.38m  15.26m  16.29m

  2 Cheek, Nathan                Carnegie Mel          15.84m     14.78m  

      14.27m  14.78m  14.06m  FOUL  14.48m  FOUL

  3 West, Winston                Marietta              12.96m     14.65m  

      12.42m  FOUL  11.73m  13.41m  14.51m  14.65m

  4 Ferguson, Brandon            Marietta              12.79m     13.83m  

      12.70m  13.83m  FOUL  13.32m  FOUL  FOUL

  5 Robinson, Patrick            Carnegie Mel          12.81m     13.63m  

      13.63m  12.90m  FOUL  12.62m  FOUL  13.56m

  6 Vaccaro, Tony                Muskingum             13.03m     13.36m  

      11.46m  12.65m  13.10m  FOUL  FOUL  13.36m

  7 Donathan, Gavin              Washington a                     12.64m  

      12.64m  11.73m  12.61m         

  8 Mills, Nicco                 Unattached            11.09m     12.04m  

      FOUL  11.75m  12.04m         

  9 Erra-Hernandez, Zachary      Carnegie Mel          12.34m     12.00m  

      FOUL  FOUL  12.00m           

 10 Deal, Chris                  Muskingum             13.13m     11.25m  

      10.63m  10.77m  11.25m         

 11 Stooksbury, Steven           Muskingum                        11.23m  

      11.23m  FOUL  FOUL         

 12 Work, Josh                   Marietta               9.80m     10.81m  

      10.81m  10.55m  10.78m         

 13 Pilato, Gino                 Carnegie Mel          12.00m     10.67m  

      9.87m  FOUL  10.67m            

 14 Crawford, Travis             Muskingum             10.48m     10.45m  

      9.83m  10.45m  FOUL         

 15 Hannon, Shawn                Muskingum             11.88m     10.40m  

      10.40m  FOUL  FOUL           

 16 Sitter, Matt                 Muskingum                        10.12m  

      10.08m  10.12m  9.49m         

 17 Agrippino, Michael           Washington a                      9.74m  

      FOUL  9.74m  8.26m         

 18 Schrader, Matt               Muskingum                         8.64m  

      8.23m  8.64m  8.28m           

 19 Hildreth, Michael            Washington a                      8.08m  

      7.60m  FOUL  8.08m